Hamilelik heyecanını geride bıraktınız ve bebeğinizi kucağınıza almanın eşsiz mutluluğunu yaşadınız. Şimdi, sizi her hafta yeni sürprizler bekliyor. Bu sürprizlerin baş kahramanı ise bebeğiniz ve onun inanılmaz gelişimi. Bebeğinizin, bilişsel ve fiziksel gelişim aşamaları ile sizi özellikle 2 yaşına kadar şaşırtmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Bebeğinizin bu mucizelerle dolu gelişim aşamalarına destek olmak için Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nü geliştirdik. Peki, onu bebeğiniz için eşsiz kılan özellikleri nelerdir?

Fermente içeriği ile sindirim sisteminin dostudur🤩

Fermantasyon aslında bildiğimiz mayalamadır. Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü fermente edilmiş yoğurt, kefir gibi doğal besinlerin mayalama sürecinden ilham alınarak geliştirilmiş bir mayalama sürecine sahiptir. İçeriğindeki prebiyotik bileşenler bağırsakta bulunan yararlı bakterilerin faaliyetini destekler. Bu yararlı bakteriler bağırsak florasının ve sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olur. Yani fermente besinler ile bebeğiniz gaz, kabızlık, ishal gibi sindirim sorunlarının azalmasının mutluluğunu yaşar :) 

Ayrıca fermantasyon sayesinde yararlı bakteriler, bebeğinizin vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin emilimini arttırır**.

Bebeğinizin Bilişsel Gelişimini Destekler

Bilişsel gelişim; bebeğinizin çevresini anlama ve iletişime geçme, hızlı öğrenme ve problem çözme gibi zihinsel becerilerinin gelişimini ifade eden bir kavramdır.

Bebeğinizin, sağlıklı bilişsel gelişim için farklı yapıda besin ihtiyaçları vardır. Örneğin; demir insan vücudundaki oksijeni beyne taşır. Bu nedenle bilişsel zeka gelişimi için son derece önemlidir. Ayrıca, “Taurinbeyin ve göz gelişimi için kritik bir amino asittir. Benzer şekilde, beyindeki sinir hücrelerinin yapısında yer alan DHA gibi yağların, beslenme yolu ile desteklenmesi beyin fonksiyonlarının işlevselliği açısından kritiktir. Gene hem bilişsel hem de fiziksel gelişim için vücudun üretemediği, dışarıdan alınması gereken yağ asitleri olarak ifade edilen Uzun Zincirli Çoklu Doymamış Yağ Asitleri yani “Omega 3 ve 6” ların alımı beyin gelişimi açısından hayati öneme sahiptir. 

Bebelac Gold Çocuk Devam Sütleri, içeriğindeki demir sayesinde bebeğinizin bilişsel gelişimini destekler*.

Kullanan 10 Anneden 9'u Öneriyor!

Bebeğinin mutlu ve rahat olduğunu söyleyen 10 anneden 9’u, Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nü öneriyor***. Fermente içeriği ile bebeğiniz mutlu ve göbüşü rahat angel

Bebelac Gold Çocuk Devam Sütünü Nasıl Kullanabilirsiniz?

Anne sütü eksikliği ya da yokluğunda doktorunuza veya bir sağlık profesyoneline danışarak Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nü bebeğinizin ana öğünü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca ek gıda döneminde bebeğinizin muhallebisi, kahvaltı karışımında, yoğurdunu mayalarken ya da çorbasında kullanabilirsiniz. Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü ile hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli tariflere ise Yemek Tarifleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bebeğiniz için en iyisini istediğinizi biliyor ve sizi destekliyoruz. Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak 2000 yılından beri bebeklerin beslenmesine destek olan ürünler geliştiriyoruz. Bebeğinizin gelişimine katkı sağlamak üzere annelik serüveninizin her aşamasında yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz😊

 

Kaynaklar

*Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür, mümkün olmadığında doktorunuza danışınız. Demir çocukların normal bilişsel gelişimine katkıda bulunur. Bu gıda prebiyotik bileşen içerir. Prebiyotik bileşenler, sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler.

**kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17311984

***Ipsos tarafından Kasım 2017'de yapılan araştırmaya göre


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım