1

Daha doğmadan onlarca kıyafeti elbise dolabında yerini çoktan aldı bile değil mi? Peki, bu kıyafetleri onun minnacık bedenine nasıl giydireceğinizi biliyor musunuz? O zaman bebek giydirirken dikkat etmeniz gerekenler konusunda önerilerimize kulak verin.

İşte bebeklere kıyafet giydirirken işinizi kolaylaştıracak 12 öneri:

 1. Anne babalar özellikle yeni doğan bebeklerini giydirirken bir yerini incitme korkusu yaşayabilirler. Bunun için kıyafetlerin kolay giydirilip çıkarılabilen olması önemlidir.
 2. İlk aylarda bebeğinizin alt temizliğini 6-7 kez yapmanız gerekir. Bu esnada kıyafetlerini de tamamen değiştirmeniz gerekebilir. Alttan çıtçıtlı bodyler bebeklik döneminde kıyafet değiştirirken oldukça rahat etmenizi sağlar.
 3. Bebeğinizin kıyafetlerini kendi yatağında ya da alt değiştirme masası gibi rahat bir yerde değiştirin.
 4. Bebekleri giydirirken ilk önce kafasını geçirmek gerekir. Kafasını geçirdikten sonra, kollar ve diğer bölümleri daha rahat giydirebilirsiniz.
 5. Kafasından geçirilerek giydirilen kıyafetlerin kafa kısmının esnek olup olmadığını kontrol edin. Hatta yandan açılan bir bölümünün olması size ekstra rahatlık sağlayacaktır.
 6. Kafasından kıyafet geçirirken burnunu ve kulaklarını incitmemeye özen gösterin.
 7. Pek çok anne kıyafet giydirirken kol kısmına geldiğinde zorlanır. Merak etmeyin bu bölümü de kolaylıkla geçeceksiniz. Kollarını giydirirken yapmanız gereken tek şey elinizi kolun içine sokup bebeğinizin elini kavramak. Sonra yavaşça elini çektiğinizde kolunu da giydirmiş olacaksınız.
 8. Kıyafetlerini çıkarırken de başını ve sırtını destekleyerek önce kollarını çıkarın.
 9. Bebeğiniz kıyafet değiştirirken çok hareket ediyorsa ve giydirmeniz zorlaşıyorsa ilgisini başka şeylere çekmeye çalışın. Eline sevdiği bir oyuncağını verebilirsiniz ya da onunla konuşup şarkı söyleyebilirsiniz.
 10. Ona kalın kıyafetler giydirmek yerine birkaç kat pamuklu kıyafet giydirin. Böylece ortamın ısısına göre giydirip soymanız kolay olur.
 11. Dikiş yerleri kalın ve sert kıyafetler bebeğinizi rahatsız eder ve bir müddet sonra huysuzlanabilirler. Kıyafet satın alırken tersini çevirip dikiş yerlerini kontrol edin.
 12. Kalın, tüylü, dantelli kazak veya hırkalar bebeğinize çok yakışır ve çok sevimli olurlar. Sizin hoşunuza gidebilir ama bu tarz kıyafetler bebeğinizi rahatsız edebilir. Biraz daha büyüdüğünde bu tarz kıyafetlerden zaten sıklıkla giyecek. Onun için bebeklik dönemi için en güzel ve rahat kıyafet %100 pamuklu, kolay giydirilebilen tulumlardır.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım