1

Her anne bebeği için alışveriş yapmayı çok sever. Özellikle seçmekte kararsız kaldığınız şeylerden biri ise bebek arabasıdır. 

Birçok anne gibi bebek arabası seçimi yapmadan önce aklınızdan ‘Bebek arabası nasıl seçilir?’ ya da ‘Hangi bebek arabasını almalıyım?’ soruları mutlaka geçmiştir. En kullanışlı bebek arabasını seçmek için ise belki çok araştırma yapmış, hatta çevrenizden bebek arabası tavsiyesi de almış olabilirsiniz. Bu kadar detaycı olmakta haklısınız. Çünkü doğru bebek arabası seçimi yapmak, bebeğinizin özellikle ilk 2 yılında dışarıdaki konforunuzu direkt etkiler. Bebek arabası seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri bilmek ve ona göre bebek arabası seçimi yapmak bu nedenle önemlidir.

Bebek arabası seçimi nasıl olmalı?

Bebeğinizi dışarı çıkarıp gezdireceğiniz ve onunla küçük seyahatler yapacağınız bebek arabasının rengi, tasarımı ve büyüklüğü için işte püf noktaları:

Güvenlik

Tasarım, hafiflik, büyüklük gibi fonksiyonlar çok önemlidir ancak bebek arabası seçerken dikkat edilmesi gereken unsurların başında güvenlik gelmelidir. Alacağınız arabayı yakından inceleyin ve satın almadan önce Avrupa güvenlik normlarında olup olmadığına bakın.
Ayrıca Emniyet kemerinin sadece bel kısmında değil, omuz kısmından da kavrayacak 5 noktalı olmasını tercih edebilirsiniz.

Rahatlık ve Konfor

Bebeğinizin konforu için, oturduğu alanın tamamen yatar konuma gelebilmesi gerekir. Bebeğiniz, yorucu gezmelerde ufak uyku kaçamakları yapmak isteyebilir. Bu tarz bebek arabaları bebeğinizin konforu için daha uygun olacaktır.

Kolay Kullanım
Seçeceğiniz bebek arabasının hafif ve taşıyabileceğiniz boyutlarda olmasına özen göstermelisiniz. Arabanın kolay açılıp katlanabiliyor olması da size büyük kolaylık sağlar. Alacağınız arabanın fren sistemi, tekerleklerinin 360 derece dönebiliyor olması da diğer önemli kriterlerdendir.

Garanti Süresi

Tercih edeceğiniz bebek arabasının garanti süresi ve satın alım sonrası desteği olmasına da dikkat etmelisiniz. Bebek arabası, kullanım sürecinizde bir arızalanma ihtimaline karşı garantisi olan ve satın alım sonrasında hizmet verebilecek bir markayı tercih etmelisiniz.

Bebek Arabası Çeşitleri

Standart bebek arabaları

Kullanımı en yaygın olan bebek arabalarıdır. Bu arabalar genellikle 20 kilo taşıma kapasitesine sahiptir. Yatma özelliği, açılı kapanır tentesi, manevra yapabilen tekerleri ve alüminyum iskelet yapısı vardır.

Baston tipi bebek arabaları

Pratik, hafif ve kullanımı oldukça kolay olan bebek arabalarıdır. Az yer kaplarlar ancak çok konforlu değillerdir.

Jogger tipi bebek arabaları

Arkada iki, önde ise bir olan büyük arabalardır. Hamilelik sonrası kilo vermek ve form tutmak amacıyla üretilmiştir. Büyük olmasına rağmen kullanımı kolay bebek arabalarıdır.

Travel sistem bebek arabaları

Doğumdan itibaren kullanılabilen, istenildiğinde bebek arabasından ayrı olarak taşıma koltuğu, oto koltuğu ve ana kucağı olarak kullanılabilen çok fonksiyonel bebek arabalarıdır.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım