1

Türkiye Beslenme Rehberi raporuna göre, birçok bebekte demir, kalsiyum, çinko mineralleri, A, B12, C ve D vitaminleri başta olmak üzere önemli vitamin ve minerallerin alımı tahmini ortalama gereksinimin altında kalıyor*. 

Hikâyeyi değiştirmek bizim elimizde!

Bebelac Kardeş Payı reklam filmimizi izlemek için hemen tıklayın:

Bebelac Kardeş Payı nedir?

Bebekler hani bana demesin diye Bebelac Kardeş Payı kampanyası süresince satılan Bebelac Çocuk Devam Sütleri’nden elde ettiğimiz satış gelirimizin bir bölümünü İhtiyaç Haritası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak olan çocuk devam sütü yardımlarına ayırıyoruz.

Bebelac Kardeş Payı ile çocuk devam sütlerimiz 25 ilde tam 15.000 ihtiyaç sahibi aileye ulaştı! Bu sene de kampanyamızı büyütüyoruz ve 1.000 ihtiyaç sahibi bebeğin daha 1 yıllık çocuk devam sütünü karşılamaya destek oluyoruz!

Siz de Bebelac Kardeş Payı kampanyası süresince satın aldığınız Bebelac Çocuk Devam Sütleri'yle ihtiyaç sahibi bebeklerin çocuk devam sütü ihtiyacına destek olabilirsiniz.

*TÜBER 2015 verilerine göre, vitamin ve mineral eksikliğinde doktora danışınız.

Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür, eksikliğinde doktorunuza danışınız.

 

Bebelac Kardeş Payı Kampanya Detayları:

 • •Kampanya geçerlilik tarihi: 5 Nisan 2021 – 31 Mart 2024

  •Kampanya kapsamında; 15.000 ihtiyaç sahibi aileye 1 aylık çocuk devam sütü ihtiyacına destek olacak şekilde Bebelac Çocuk Devam Sütü yardımı yapıldı. Ek olarak 2024 Mart ayı sonuna kadar 1.000 ihtiyaç sahibi aileye daha 4 numaralı Bebelac Çocuk Devam Sütü desteği 1 yıl boyunca ulaştırılacak.

 • Kampanya stoklarla sınırlıdır.
 • Ürünler ihtiyaç sahibi ailelere İhtiyaç Haritası Platformu aracılığıyla ulaştırılacaktır. İhtiyaç Haritası hakkında detaylı bilgi için https://www.ihtiyacharitasi.org/’u ziyaret edebilirsiniz.
 • İhtiyaç sahibi aileler, İhtiyaç Haritası Platform’unun proje partneri olan, yardım yapılacak illerdeki Gıda Bankaları veya yerel kurumlar tarafından belirlenecektir. Kampanya kapsamında taahhüt edilen ürün adet sayıları dolayısı ile ihtiyaç seviyesi en yüksek, gelir düzeyi en düşük aileler İhtiyaç Haritası, Gıda Bankaları ve yerel kurumlar tarafından önceliklendirilecektir. Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak eşitlik politikamız gereği bu önceliklendirmede bizim bir söz hakkımız bulunmuyor.
 • İhtiyaç Haritası Platformu, ürünleri ihtiyaç sahiplerine belirlenen illerde bulunan Gıda Bankaları veya yerel kurumlar aracılığıyla ulaştırıyor. Bu iller; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Malatya, Van, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Diyarbakır, Şırnak, Samsun, Mersin, Şanlıurfa, Trabzon, Tekirdağ, Sakarya, Edirne, Ordu ve Elazığ’dır.Bu iller; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Malatya, Van, Erzurum, Adıyaman, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Diyarbakır, Şırnak, Samsun, Mersin, Şanlıurfa, Trabzon, Tekirdağ, Sakarya, Edirne, Ordu ve Elazığ’dır. 
 • Projede belirlenen bu iller, operasyonel şartlar gereği Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve İhtiyaç Haritası’nın karşılıklı mutabakat sağlamasıyla kampanya süresi içerisinde değişiklik gösterebilir.   
 • 5 Nisan 2021-31 Aralık 2022 tarihleri arasında ihtiyaç sahiplerine toplamda 30.000 adet ürün ulaştırılmıştır. Buna ek olarak Mart 2024 sonuna kadar toplamda 24.000 ürün daha ulaştırılacaktır.
 • Herhangi bir asgari ya da azami miktar taahhüdü olmaksızın, Kampanya kapsamında; İhtiyaç Haritası Platformu tarafından belirlenen ve verilmiş olan 1 numaralı Bebek Sütü 2,3 Numaralı Devam Sütü ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bireysel talepler ancak ve ancak ihtiyaç sahibi ailelerden çocuk doktoru kaşeli reçetelerin temin edilmesi ve KVKK onaylarının alınması şartıyla verilmiştir.
 • İhtiyaç sahiplerine iletilen ürünler hediyedir, satılamaz.
 • Bebelac Çocuk Devam Sütleri kampanya koşul ve tarihlerini tek taraflı olarak değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya kapsamında ürün dağıtımını sağlayacak firmanın hizmeti sağlaması sırasında doğabilecek olumsuz durumlardan Bebelac Çocuk Devam Sütleri sorumlu değildir.
 • Gizlilik politikamıza https://mutlubebekler.com/gizlilik-sozlesmesi adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular:

 • Bebelac Manifesto Kampanyası nedir? Kampanya kapsamında sunulan temel faydalar nelerdir?

Bebelac Çocuk Devam Sütleri Manifesto kampanyası kapsamında, 5 Nisan 2021- 31 Mart 2024 aralığında alacağınız Bebelac Çocuk Devam Sütleri ile ihtiyaç sahibi toplamda 16.000 ailenin çocuk devam sütünü karşılamaya destek olabilirsiniz.

Proje süresince, Bebelac Çocuk Devam Sütleri satışından elde edilen gelirin bir kısmı Bebelac Çocuk Devam Sütleri ailesi tarafından ihtiyaç sahiplerine ürün yardımı olarak ayrılıyor.

Bu iller; Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Malatya, Van, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Diyarbakır, Şırnak, Samsun, Mersin, Şanlıurfa, Trabzon, Tekirdağ, Sakarya, Edirne, Ordu ve Elazığ’dır.

Proje başında belirlenen bu iller, operasyonel şartlar gereği Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve İhtiyaç Haritası’nın karşılıklı mutabakat sağlamasıyla kampanya süresi içerisinde değişiklik gösterebilir.

 • Yapılan yardımlar ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaşıyor?

Bu kampanya kapsamında Bebelac Çocuk Devam Sütleri ailesi, proje süresince Bebelac Çocuk Devam Sütleri satışından elde edilen gelirin bir kısmıyla sizler adına İhtiyaç Haritası Platformu’na ürün yardımında bulunur. İhtiyaç Haritası Platformu, illerde bulunan Gıda Bankaları ve yerel kurumlar aracılığıyla ihtiyaç sahibi aileleri tespit edip, ürün yardımlarını kendilerine ulaştırır.

Kampanya kapsamında ürün dağıtımını sağlayacak firmanın hizmeti sağlaması sırasında doğabilecek olumsuz durumlardan Bebelac Çocuk Devam Sütleri sorumlu değildir. Ürünlerin dağıtımından tamamen İhtiyaç Haritası sorumludur.

 • İhtiyaç Haritası Platformu nedir?

İhtiyaç Haritası Platformu, farklı konulardaki ihtiyaçların karşılanması adına ihtiyaç sahipleri ile ihtiyacı karşılamak isteyen kişiler ve kurumları buluşturan online bir platformdur. Detaylar için https://www.ihtiyacharitasi.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Kampanya kapsamında ürün yardımı almam mümkün müdür?

İhtiyaç sahibi aileler illerdeki Gıda Bankaları veya yerel kurumlar aracılığıyla İhtiyaç Haritası tarafından belirleniyor. İhtiyaç Haritası, ihtiyaç sahibi aileleri belirlerken yasal kriterler çerçevesinde, kampanya kapsamındaki illerdeki Gıda Bankaları ve yerel kurumlar ile çalışıyor. Eğer siz de 1-3 yaş arasında bir çocuk sahibiyseniz ve ikametgah adresinize en yakın Gıda Bankaları veya ilgili yerel kurumlara başvuru yapıp, ihtiyaç sahibi aileler listelerine alınabilir ve kampanya kapsamındaki ürün yardımlarından yararlanabilirsiniz. Kampanya stoklarla sınırlı olması sebebiyle ihtiyaç seviyesi en yüksek, gelir düzeyi en düşük aileler İhtiyaç Haritası, Gıda Bankaları ve yerel kurumlar tarafından önceliklendirilecektir. Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak eşitlik politikamız gereği bu önceliklendirmede bizim bir söz hakkımız bulunmuyor. Eğer kampanya kapsamındaki illerde ikamet etmiyorsanız, size en yakın ildeki ilgili kuruma başvuru yapabilirsiniz.

•Kampanya kapsamında kaç aileye ürün yardımı yapılacak?

5 Nisan 2021-31 Mart 2024 aralığında, 16.000 ailenin çocuk devam sütü ihtiyacına destek olacak şekilde Bebelac Çocuk Devam Sütü yardımı yapılacaktır.

İhtiyaç sahiplerine iletilen ürünler hediyedir, satılamaz.

•Bir aileye ne kadarlık ürün yardımı yapılıyor?

Kampanya kapsamında 5 Nisan 2021 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında ihtiyaç sahibi bir aileye, ailenin bir aylık çocuk devam sütü ihtiyacını destekleyecek** şekilde 2 adet Bebelac Çocuk Devam Sütü ürün yardımı yapıldı. 1 Mart 2023 - 31 Mart 2024 tarihleri arasında ise ihtiyaç sahibi bir aileye, ailenin bir yıllık çocuk devam sütü ihtiyacını destekleyecek** şekilde ayda 2 adet Bebelac Çocuk Devam Sütü ürün yardımı yapılacak.

**Dünya Sağlık Örgütü, Tamamlayıcı Beslenme & Prof. Dr. Köksal, Doç. Dr. Özel,2012, Ankara, Bebek Beslenmesi

•Kampanya geçerlilik tarihi nedir?

Kampanya geçerlilik tarihi, 5 Nisan 2021 – 31 Mart 2024.

 

Kardeş Payı'yla ilgili sorularınız için 0 850 202 50 20 numaralı Mutlu Bebek Hattımızı arayabilirsiniz.

Gizlilik politikamıza https://mutlubebekler.com/gizlilik-sozlesmesi  adresinden ulaşabilirsiniz.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım