1

Bebeğinize yemek yedirmek, oyun oynamak kadar zevkli olabilir. Küçük renkli tabaklar ve evcilik oyunu gibi sofralar yardımıyla bebeğinizin yemeği sevmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Peki bebeğinize yemek yedirmeyi başka hangi yollarla sevdirebilirsiniz?

  • Bebeğinizin beslenme zamanlarında ona keyifli ortamlar oluşturun. Yemeği eğlenceli hale getirmek için oyunlar oynayın. Örneğin, kaşıkla uçak uçurma, komik yüzler ve değişik sesler gibi… Bebeğinize yemek zamanlarının özel zamanlar olduğunu hissettirin. Böylece bebeğiniz yemek yemeye daha kolay alışacaktır.
  • Bebeğinizin yemek saatlerini açlık ve tokluk durumuna göre belirlemeye çalışın. Acıktığını ve doyduğunu hissedebilmesini amaçlayın, böylece kendisi yemek isteyecektir.
  • Bebeğiniz yemek istemediğini size davranışlarıyla gösterir. Yemeğin başında bebeğiniz ağlar ya da başını çevirirse ilgisini başka yönlere çekmeye çalışın. Tekrar yemek yemek istemesine izin verin. Böylece daha huzurlu ve mutlu bir şekilde yiyecektir.
  • Mümkün olan tüm öğünlerde sofrada bebeğinizle birlikte yemeye çalışın. Ailece yemek için zaman ayırmanız onu düzenli yemek yeme alışkanlığı olan mutlu bir bebek yapacaktır. Sizinle uzun süre masada oturamayacaktır ancak yeni yürüyen bebeğinizin kısa süre de olsa sizinle oturması da önemlidir.
  • Bebeğinizin tabağına ona özel besinlerden az ve çeşitli koyun. Her şeyden az az tatmasına yardımcı olun. Böylece her besinden faydalanmış olacaktır.
  • Tabağını hazırlarken yaratıcı olun ve meyvelerden onu heyecanlandıracak renkli, basit ve eğlenceli görseller hazırlayın.
  • Çocuğunuz makarna veya pilav seviyorsa, sebzeleri kullanarak bu yemeklerle renkli bir sunum hazırlayabilirsiniz. Böylece çocuğunuz sebzeleri de yemek isteyecektir.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım