1

Birinci yaş yavaş yavaş yaklaşırken onun iyice ek gıdalara alıştığını gördünüz. Üstelik dişlerinin çoğunun çıktığının da farkındasınız. O halde gelsin zevkli yemek saatleri! Bu keyifli yemek saatlerinde dikkat etmeniz gereken şeylerden en önemlisi, bebeğinizin ana yemeğinin hala anne sütü olduğu.

Bebeğin günlük beslenme planının %50’si anne sütü, %50’si ise ek gıdadan oluşur. Anne sütü yetmezliği ya da eksikliğinde doktorunuza danışarak devam sütü kullanabilirsiniz. Öğünlerde ideal besin miktarı, bir minik bebek kavanozudur.

10 Aylık Bebek Ne Yer?

“10 aylık bebek neler yer?” sorusuna cevap olarak bebeğiniz için uygun örnek beslenme planını uygulayabilirsiniz.

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü*

Ara Öğün

Yeşil omlet

Nasıl Yapılır?: Buharda yumuşatılmış 1 tutam ıspanak tavadayken üzerine bir 1 adet yumurta sarısı ekleyin. Ardından 1 tatlı kaşığı lor peynirini ezdikten sonra karışıma ilave edin. 

Yumurta sarısının zengin içeriklerinden yararlanan bebeğiniz, bu lezzeti ıspanak ve peynir ile kuvvetlendirebilir. A, C, K vitamini içerikleriyle öne çıkan ıspanak aynı zamanda kalsiyum oranıyla bebekler için ideal bir beslenme seçeneğidir. Güne daha güçlü başlamak için bebeğinizi yumurta sarısı, ıspanak ve peynir üçlüsüyle tanıştırabilirsiniz.

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü*

Ara Öğün

Kıymalı / Tavuklu tarhana çorbası

Nasıl Yapılır?: 1 tatlı kaşığı kadar yağsız kıymayı veya tavuk etini haşlayın. Haşladığınız eti ılınmaya bırakın. Kıymanız ılıdığında içine 1 çorba kaşığı tarhana ekleyin. Çorbanız kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin.

Ara öğün olarak çorba tariflerinden yararlanabilirsiniz. Çorbanıza kattığınız tavuk veya kıymalar, onun hem öğütme yeteneğini geliştirir hem de içerik yönünden yemeği zenginleştirir. Hazırladığınız çorbayı 1 bebek kavanozu miktarında verebilirsiniz.

Ana Öğün

Anne sütü / Eksikliğinde doktorunuz önerdiyse devam sütü*

Ara Öğün

Bebelac Gold Sütlü Meyveli Pirinçli

Nasıl Yapılır?: 150 ml suyu kaynatın ve suyu ılınmaya bırakın. Ilık suyun içine 3-3.5 tepeleme yemek kaşığı Bebelac Gold Sütlü Meyveli Pirinçli ekleyin. Hazırladığınız karışımı muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırın.

Özenle seçilmiş zengin tahıl içeriğini meyvelerle buluşturan Bebelac Gold Sütlü Meyveli Pirinçli, bebeğiniz için hafif ve lezzetli bir beslenme seçeneği olabilir.

Not: Bebeğiniz gece uyandığında anne sütü ya da doktorunuz önerdiyse devam sütü* verebilirsiniz.

*Bebeğiniz için en üstün besin anne sütüdür. Anne sütü, zamanında doğan tüm sağlıklı bebeklerin ihtiyaçlarını tek başına karşılar. Anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda yetkili sağlık çalışanına danışınız.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım