1

Yenidoğan bebeğinize alabileceğiniz bir çok oyuncak bulabilirsiniz ancak bebeğinizin sürekli ağzına alıp kemireceği bu oyuncakların malzemesi ve yutma tehlikesi olmaması çok önemlidir.Bebeğinizin sağlığı için bunlara dikkat ederseniz meraklı minik, bir çok oyuncak ve nesneyle keyifli vakit geçirecektir.

Bebeğiniz doğdu, eviniz neşe ve mutlulukla doldu. Bebeğinizin neşesine neşe katmak için ona oyuncaklar almak istiyorsunuz. Bakıp inceleyebileceği, gözleriyle takip edebileceği, uzanıp tutmayı deneyebileceği, sesini duyduğunda dönüp bakabileceği ve minicik elleriyle kavrayabileceği bilişsel gelişimi için de destek olacak birkaç oyuncak seçebilirsiniz. Elbette en önemlisi bebeğinizin güvenliğidir. Bu nedenle satın aldığınız oyuncakların üzerindeki yaş işaretlerine çok dikkat etmeli, yutma tehlikesi doğurabilecek küçük parçalı oyuncaklar almamalısınız. Bebeğiniz kısa bir süre içinde bu oyuncaları kavrayıp ağzına götürmeyi deneyeceği için de kesinlikle kalitesiz malzemeden üretilen oyuncaklardan kaçınmalısınız.

Geleneksel ve klasik ama her bebeğin favorisi: Çıngırak

Seçilecek oyuncağın renkli ve müzikli olması, bebeğinizin oyuncağa olan ilgisini arttıracaktır. Kullanımı eskilere dayanan çıngırağın da, bebeklerin dokunma, duyma, el-göz koordinasyonu ve kavrama gibi becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur. Çıngırak, dönence, kumaştan yapılmış bebek veya hayvan figürleri gibi oyuncakları yenidoğan bebeğinizin duyularını uyarmak ve keyifli zaman geçirmesini sağlamak için sağa sola sallayabilir, uzanmaya başladığında yakınında tutarak onu oyuncağı tutmaya teşvik edebilirsiniz.

Renkli halkalardan, kumaşlardan veya ahşaptan yapılan oyuncaklar, , yatak kenarına tutturulabilen parçalar, müzik kutuları, yeni doğan bebekler için uygundur. Ayrıca bebek sırtüstü uzandığında üstten aşağı doğru sarkan oyuncakları olan bebek oyun halıları ve oyun parkları da bebeklerin iyi vakit geçirmesine olanak sağlayabilecek oyuncaklardır. Oyuncakların bebeğe uygunluğu kadar malzeme kalitesine ve hijyenine de dikkat edilmesi gerekir.

Bebeğinizin yeni ve renkli detayları keşfetmesine yardımcı olun

Bunların yanı sıra bebeğinize renkli resimler gösterebilir, su şişesi, gıda ambalajı gibi ses çıkaran malzemelerle ilgisini çekebilir, onun duyma, görme, takip etme gibi yeteneklerinin artmasına katkı sağlayabilirsiniz. Ancak bu tür malzemelerle bebeğinizi yalnız bırakmamalı ve sağlığı için temas ettirmemelisiniz.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım