1

Bebeğinizin cinsiyetini öğrendiğiniz ilk andan itibaren ona hangi ismi vereceğiniz konusunda eğlenceli ve birazcık da stresli bir süreç başlar. Sizin kafanızda dolaşan onlarca isim, eşinizin istediği başka isimler, aile büyüklerinin de bu sürece dahil olması derken isim konusu bir türlü netliğe kavuşamaz.

Eğer hala bebeğinizin ismine karar veremediyseniz önerilerimize kulak verin.

İşte bebeğinize isim seçerken 7 tavsiye…

  1. Seçeceğinizi ismin telaffuzunun kolay olmasına özen gösterin.
  2. Vereceğiniz ismin sadece kulağa hoş gelmesi ya da güzel olması yeterli değildir. İsmin anlamını da mutlaka göz önünde bulundurun. Pozitif anlamı olan isimleri tercih edin.
  3. İsminin soyadı ile uyumlu olması da önemli bir kriterdir. Ad ve soyadının ilk harfleri yan yana geldiğinde ne anlama geliyor? Bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.
  4. Eğer eşiniz ile bir isim üzerinde netleşemediyseniz iki ismi de bebeğinize vererek bu sorunu çözebilirsiniz. Tabii bu iki isim de birbiri ile uyumlu ise…
  5. İsim konusunda aile büyükleri devreye girip aileden birilerinin ismini bebeğe koymayı teklif edebilirler.  Eğer istemiyorsanız kimseyi kırmadan kibarca reddedebilirsiniz. O anda olmasa da zamanla anlayışla karşılarlar.
  6.  İzlediğiniz bir dizide, sevdiğiniz bir karakterin ismini bebeğinize vermek isteyebilirsiniz. Çok popüler olan bu isimleri seçmek istediğinizde sadece popülerliğinden dolayı seçmediğinize ve o ismin gerçekten hoşunuza gittiğine emin olur.
  7. Eğer başka bir çocuğunuz var ise bebeğinizin isminin onun ismi ile uyumlu olması da önemlidir. Ayrıca onlara seslenirken karışıklık yaratmayacak isimler seçmenizde fayda var.


Ürün Ailemiz

Bebeğinizin ayına uygun olarak özenle geliştirilen çocuk devam sütlerimiz ve ek gıdalarımızla sizin ve bebeğinizin yanınızdayız.

Bize Sorun Canlı Yardım